Common Materace – czyli wzrost przychodów ze sprzedaży materacy o ponad 200%, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów w oparciu o budowę nowego sklepu i zmianę strategii

Klient
Common Materace
Odwiedź sklep
Założenia projektu
Plan był taki, aby rozchulać sprzedaż i przenieść część przychodów do sklepu internetowego z popularnych marketplaceów. Współpraca z Kasią z Common rozpoczęła się zatem od odświeżenia wyglądu sklepu. Następnie wdrożyliśmy nową strategię, która zakładała zmianę modelu pozycjonowania sklepu oraz rozpoczęcie działań w ramach Google Ads. Zajęliśmy się również profilem sklepu na Facebooku, tworząc angażujące treści i ożywiając go. Dopełnieniem tych wszystkich działań, były modyfikacje silnika PrestaShop, które miały na celu odzyskiwanie porzuconych koszyków oraz wzrost konwersji.
Kategorie
  • Sklepy Internetowe
  • SEO & SEM
  • Social Media
  • Marketing
  • Marketing Automation
  • Content Marketing

Stworzenie nowego sklepu internetowego

Pierwszy krokiem było stworzenie nowego, przyjaznego i intuicyjnego sklepu internetowego. Już tylko te działania spowodowały, że kilka dni po uruchomieniu wzrósł współczynnik konwersji.

Nowa strategia dotycząca pozycjonowania i włączenie reklam płatnych

Następnym krokiem było przygotowanie sklepu do działań SEO i SEM. Między innymi instalacja kodów śledzących Google Analytics, Google Tag Manager, Pixela oraz konfiguracja zdarzeń konwersji.

Wzrost przychodów o 210% przy jednoczesnym obniżeniu kosztów

Po rozstaniu się z poprzednią agencją marketingową, wygenerowaliśmy wzrost przychodów o 210%, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów działań marketingowych o 50%.

Obniżenie budżetu SEO, odpalenie reklam płatnych i zmiana szaty graficznej sklepu - wszystko to dzięki nowej i przemyślanej strategii działań.

Wisienką na torcie była spójna i przemyślana komunikacja w socjalach oraz stworzenie bloga

Aby spiąć wszystko klamrą, odświeżyliśmy również wizerunek marki w social mediach. Powstały nowe szablony do postów, dzięki czemu wzrosła liczba aktywnych użytkowników i zasięgi. Reaktywowaliśmy również bloga z poradami oraz stworzyliśmy opisy do kategorii.

Również prowadzisz sklep internetowy? Dotychczasowe działania
nie przynoszą efektu, a szata graficzna jest przestarzała?

Napisz do nas

Bezpłatna konsultacja

Umów się z nami na bezpłatną konsultację, na której będziesz mógł poruszyć dowolny temat z zakresu marketingu. Postaramy Ci się pomóc, całkowicie bezpłatnie